Auto vadītāji tagad saskaņoto paziņojumu var aizpildīt elektroniski

Sen zināms fakts, ka avārijas gadījumā ne vienmēr ir jāizsauc policija. Tas attiecas uz gadījumiem, kad nav iesaistīta trešā persona. Piemēram, gadījumos, kad otram saskrāpē auto, nav jāsauc policija. Atliek sarakstīt saskaņoto paziņojumu un jādodas pie apdrošinātājiem. Līdz šim problēma bija tāda, ka ne vienmēr paziņojumi šoferiem stāv automašīnā. Un tad sākās problēmas. Bet tas viss līdz šim. Tagad izdota aplikācija, ar kuras palīdzību saskaņoto paziņojumu var aizpildīt elektroniski. Domājam, ka tas bija jāizdara jau sen. Tas tiešām atvieglo dzīvi autovadītājiem un policijai.

Auto vadītāji saskaņotos paziņojumus tagad aizpilda elektroniski

LTAB jeb Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja dati liecina, ka tikai 15,9 % šoferu līdzi mašīnā ir saskaņotais paziņojums. Tas tiek skaidrots ar māņticību. No vienas puses smieklīgi. 20 % šoferu nemaz nezina, kur tikt pie saskaņotā paziņojuma lapām. Bet pozitīvi, ka 45 % autovadītāju apliecina, ka līdzi mašīnā ir paziņojums.

Aplikācija

Aplikācija izveidota, lai atvieglotu autovadītāju ikdienu. Aplikācijas nosaukums ir LTAB OCTA un to varat lejupielādēt gan Google Play, gan App Store. Tā sniegs iespēju ērti un ātri savadīt informāciju par notikušā apstākļiem. Aplikācijā savadīt nepieciešamos datus prasīs mazāk laikā kā uz papīra. Jo aplikācija sasaistīta ar OCTA datu bāzi. Līdz ar to dati par vadītāju un automašīnu tiks ievadīti automātiski. Parakstīt paziņojumu elektroniski varēs abas puses ar elektronisko parastu. Līdz ar to viss ātri un ērti.

Par saskaņotajiem paziņojumiem

LTAB dati liecinot, ka Rīgā un lauku reģionos atšķiras saskaņoto paziņojumu izmantošanas popularitāte. Rīgā tie tiek izmantoti vairāk kā 70 % gadījumos. Savukārt reģionos, īpaši izceļas Latgale, 50 % un mazāk. Autovadītāji tiek aicināti aplikāciju lejupielādēt un reģistrēties jau tagad. Lai negadījuma gadījumā varat uzreiz bez liekas kavēšanās aizpildīt visu nepieciešamo.

Arī mēs ceram, ka šī aplikācija atvieglos gan autovadītāju, gan policistu darbu. Tomēr dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, kad daudz ko varam atrisināt un izdarīt elektroniski. Interneta vidē iepērkamies, komunicējam ar draugiem un darām daudz ko citu. Daudziem jau liekas, ka tehnoloģijas ir kaut kas traks. Tomēr tās radītas, lai atvieglotu mūsu dzīvi. Brauciet droši!