Facebook klientu profiliem piekļuvuši hakeri

Facebook pēdējā laikā netiek glaimoti ar labiem vārdiem. Un runa ir tieši par lietotāju datiem. Tas īpaši svarīgi ir pēc maijā pasludināts Eiropas datu regulas ieviešanas. Oktobra pirmajā nedēļā notika vēl viens nepatīkams atgadījums. Kārtējo reizi tika nopludināti klientu dati. Plašāk turpinājumā.

Facebook paziņo par klientu datu noplūdi

Sociālā tīkla vadītājs Zakerbergs paziņojis, ka vismaz 50 miljoniem lietotāju datiem ir piekļuvuši hakeri. Tiek runāts, ka ir vēl 40 miljoni profilu, kuri arī varētu būt skarti. Bet tiem šobrīd nodrošināta papildus drošība.

Kā tas notika

Tiek informēts, ka hakeri uzķēruši kļūdu API rīkos. Tie nodrošina opciju citiem tīkla lietotājiem apskatīt profilu. Izrādās, ka kļūda šajā risinājumā pieļauta jau salīdzinoši tālajā 2017. gada jūlijā. Tomēr tikai 16. septembrī sociālais tīkls pamanīja, ka kāds to varētu izmantot negodprātīgi. Paši saprotat, ka hakeri sociālā tīkla lietotāju datiem varēja piekļūt vēl ātrāk.

Kā rīkoties

Pirmais ieteikums skartajiem lietotājiem ir izlogoties no sava konta. Paroles nebūs jāmaina. Tā kā nekas traks. Bet kādu info tad īsti hakeri ieguvuši? Vārdu, uzvārdu, dzimumu un vietu, kur dzīvo (ja tā publicēta profilā). It kā jau nekas traks, tomēr nepatīkami. Labā ziņa ir tā, ka hakeri nav piekļuvuši vēstuļu un maksājumu karšu informācijai. Lai noskaidrotu, vai citas personas neizmanto mūsu kontu, ir jādodas uz drošības iestatījumu sadaļu. Tur var redzēt, no kādām ierīcēm ir atvērts jūsu Facebook konts. Jūs varat izlogoties no vienas, vairākām vai visām vietām. Šādi varat rīkoties arī gadījumos, kad darbā vai citur aizmirstat izlogoties no sava profila. Divi klikšķi un gatavs!

Iespaidīgi, ka Facebook šobrīd strādā ar FIB, lai noskaidrotu vaininiekus. Par šo problēmu sākuši interesēties gan ES, gan ASV pārstāvji. Viņi sociālā tīkla vadībai prasīs paskaidrojumus. Tiek runāts, ka uzņēmumam var nākties maksāt sodu.

Un tad būtu tikai normāli. Tagad tiek īpaši stingri runāts par personas datu aizsardzību. Joki nav nekādi! Pašiem jau arī jāuzmanās. Īpaši pārliecinieties, ievadot savu tīkla paroli, lai tiktu kādā saitā. Sākumā esat droši, ka ar šo saitu viss ok un tikai tad rakstiet savu paroli.