Instagram plāno palikt bez publiskām sirsniņām

Instagram

Vai Instagram like noņemšana padarīs platformu labāku un ar labāku pieredzi tās lietotājiem? Vai tas tiešām palīdzēs? Izskatās, ka mēs drīzumā to uzzināsim. Šonedēļ platforma noņems like un video skatījumu testu vēl sešiem reģioniem, ieskaitot Īriju, Austrāliju un Brazīliju. Tests Kanādā jau ir uzsākts, un like tagad tiek aizstāti ar nespecifisku ziņojumu “Liked by …” zem ziņu attēliem.

Instagram plāno palikt bez publiskām sirsniņām

Instagram ir teicis, ka like likvidēšana ir vērsta uz lietotāju labsajūtu. Nesenajā intervijā ar Gayle King CBS News, Instagram vadītājs Adam Mosseri paskaidroja, ka: “Mēs negribam, lai Instagram būtu savstarpēja sacensība. Mēs vēlamies, lai tā būtu vieta, kur cilvēki tērē vairāk enerģijas, savienojot tos ar cilvēkiem, kurus viņi mīl, un lietas, par kurām viņi rūpējas.” Individuālie lietotāji joprojām var redzēt savu kopējo like skaitu, bet tie nav publiski parādīti. Mosseri saka, ka tas saistīts ar negatīvo ietekmi.

Saskaņā ar 2017. gadā veikto aptauju, šis ir “sliktākais sociālais mediju tīkls cilvēku garīgajai veselībai un labklājībai”. Platformu veica augstāku trauksmi un depresiju. Šis pētījums, ko publicēja Karaliskā sabiedrības veselības biedrība Apvienotajā Karalistē, īpaši uzsvēra „salīdzināšanas un izmisuma” attieksmi jauniešu vidū, un lietotāji regulāri jūt, ka viņu dzīve nesakrīt ar citu Instagram lietotāju profiliem.

Tīņi regulāri izdzēš postus, kas nav pietiekami laikoti un tad ir diezgan skaidrs, ka šādi rādītāji vismaz nedaudz sekmē šīs bažas. Pierādījumu daudzums liek domāt, ka šajā ziņā nevēlamu lietu noņemšana nevar būt slikta, bet tas, vai tas būs liels ieguvums, redzēsim vēlāk.

Jebkurš solis, lai samazinātu trauksmes potenciālu, ir noderīgs. Vai tas nozīmē, ka Instagram nevajadzētu vispār nelietot? Noteikti nē, bet tas ir eksperimenta vērts. Garīgās veselības aizstāvji, bez šaubām, ir pārliecinoši atbalstīti. Bet tas būs interesanti redzēt faktisko ietekmi – ja tos pat var izmērīt.

Būs arī interesanti uzzināt kopējo ietekmi uz līdzīgiem skaitļiem – vai kopējā skaita trūkums palielinās cilvēku vēlmi līdzināties citiem vai to samazinās? Ja tas noved pie vairākām pozitīvām izmaiņām, jūs varat būt droši, ka Instagram vēlēsies saglabāt izmaiņas, neskatoties uz citām sekām.