Lietotnes pat atinstalētas var tevi izsekot

Vai esi kādreiz domājis, cik ļoti tehnoloģijas ietekmē mūsu dzīvi un paradumus? Vai esi domājis par to, ka tehnoloģijas var mūs izsekot un tālāk nodot informāciju? Nav jau nekāds baigais jaunums, ka portatīvā datora kameru labāk aizlīmēt ciet. Tajā pašā laikā nav dzirdēts un redzēts, ka kāds mobilā telefona lietotājs aizlīmētu tā kameru. Tehnoloģijas attīstās ar mežonīgu ātrumu. Mums galvenais tam visam spēt izsekot līdzi. Un arī spēt sevi pasargāt. Pietiekami daudz dzirdēti gadījumi par negodprātīgiem cilvēkiem, kuri izmanto citu lētticību. Vai arī gluži vienkārši izmanto robus tehnoloģijās. Kā piemērs šeit varētu būt nesenais uzbrukums Facebook. Bet ne šoreiz par to stāsts. Šajā reizē stāsts par to, ka lietotnes pat atinstalētas spēj tevi izsekot. Tas attiecas gan uz iOS, gan Android lietotnēm. Baisīgi, vai ne?

Lietotnes – izsekošana pat pēc atinstalēšanas

Portāls Bloomberg ziņo, ka IOS un Android lietotņu izstrādātāji atraduši iespēju, kā to lietotājus izsekot par tad, kad lietotnes ir atinstalētas. Kā tas praktiski izskatās? Tādā veidā, ka izdzēstās aplikācijas reklāmu varēsi redzēt arī pēc tam. Tā kā nebrīnies ieraudzīt kādas izdzēstas aplikācijas reklāmu. Ja šī aplikācija galīgi nav patikusi, tad tāda reklāma kārtīgi var kaitināt.

Noteikumi

Principā šāda veida izsekošana nav īsti saskaņā ar aplikāciju izmantošanas un reklāmas noteikumiem. Ir pat vairāki uzņēmumi, kad piedāvā saviem klientiem reklāmu rādīt tieši cilvēkiem, kas atteikušies no konkrētās aplikācijas. Par Android it kā nekāds brīnums nebūtu. Bet par iOS gan. Tieši iOS var saukt par tiem, kas īpaši strikti seko līdzi drošībai un klientu datiem. Bet šis nu gan ir ne visai patīkami. Īsumā sakot, droši nevaram būt.

Piemēri

Ir zināms, ka pat tāds slavens uzņēmums kā Spotify seko līdzi tiem, kuri atinstalējuši šo aplikāciju. Iemesls pavisam vienkāršs – lai vilinātu atpakaļ iepriekšējos klientus. Ja tiek piedāvāts kāds īpašs piedāvājums, tad daudzi varbūt arī uzķeras. Un lietotni lejupielādē atkal.

Domājam, ka pēc šī raksta tu vēlreiz pārliecinājies, ka savi dati un ierīces ir jātur īpašā drošībā. Tiekamies drīzumā!