Paroles vairs nav nekāds noslēpums

Cik gan daudz nav stāstīts par to, ka jāizdomā stingras un katram saitam citas paroles. Daudzas vietnes pieprasa izveidot īpaši sarežģītas paroles. Jāizmanto 8 simboli, viens burts lielais, viens cipars, viens simbols. Izdomai jāļauj vaļa un arī jāspēj parole pēc tam atcerēties. Nav vienkārša padarīšana. Bet cik nav dzirdēti gadījumi, ka cilvēki tik un tā izvēlas lietot vienkāršas paroles, kas saistītas ar dzimšanas datiem. Bet tā jau ir, esam reģistrējušies tik daudzās vietās un nav viegli atcerēties visas pieejas. Bet tagad internetā parādījusies šokējoša ziņa par nozagtiem e-pastiem un parolēm. Vairāk lasi turpinājumā.

Paroles un e-pasti nozagti lielā daudzumā

Pirms sākam stāstu, varam ieteikt nomainīt paroles. Vismaz sev svarīgākajās vietās. Internetā parādījusies informācija ar kaudzi nozagtiem e-pastiem un parolēm. Ir aptuveni 600 GB datu. Tas nozīmē, ka apjoms ir milzīgs. Pēc aptuveniem datiem tie varētu būt 2,2 miljardi ar e-pastu adresēm un parolēm no dažādiem saitiem. Ļoti iespējams, ka sarakstā ir arī tavs e-pasts un paroles. Skan diezgan briesmīgi!

Kā pārbaudīt?

Noteikti vēlies zināt, vai tavi pieejas dati nav pakļauti briesmām. Vari vienkārši ieguglēt “Have I been pwned?” un tur ieraksti savu e-pasta adresi. Brīdinām, ka var pavērties ne visai labi skati… Ceram, ka nē! Vienīgi ņem vērā, ka šajā vietnē vēl visi dati nav apkopoti, tā kā informācija var būt nepilnīga. Droši vari vēl pēc kāda laika paviesoties šajā saitā un saprast, vai situācija nav mainījusies. Mēs ļoti ceram, ka tavi un mūsu dati ir drošībā.

Arvien vairāk nākas pārliecināties, ka internets nav droša vide. Viens kļūdains vai šaubīgs solis un tu vari savus datus pakļaut ļaundariem. Tāpat kā arī īstajā dzīvē. Tu vari veikt vienu nepareizu soli un pakļaut sevi briesmām. Tāda diemžēl ir dzīves realitāte. Tā kā sargājam sevi, savus mīļos un arī savus datus internetā tā kā paši sevi.

Lai internets ir drošībā un tiekamies jau pavisam drīz, kad atskatīsimies uz citiem interneta un tehnoloģiju jaunumiem.