Windows 11 – notikusi jaunās programmatūras palaišana

Sistēmas Windows 11 palaišana notika ceturtdien, 24. jūnijā. Nākamais Windows atjauninājums būs pēctecis sistēmai Windows 10, kas tika laists klajā 2015. gadā. Nesen noplūdis ISO atklāja, ka Windows 11 nāks klajā ar pilnīgi jauniem interfeisa un animācijas efektiem. Tiks atjaunināta izvēlne Sākt, kas pēc noklusējuma atrodas ekrāna apakšējā centrā. Paredzams, ka Windows 11 būs arī bezmaksas jauninājums Windows 10.

Windows 11

Windows 11

Jaunais Windows11 lietotāja interfeiss un izvēlne Sākt izskatās ļoti līdzīgi tam, kas sākotnēji tika atrasts sistēmā Windows 10X. Pirms šī projekta atcelšanas par labu sistēmai Windows11, korporācija Microsoft bija vienkāršojusi sistēmu Windows ierīcēm ar diviem ekrāniem. Vizuāli lielākās izmaiņas, ko pamanīsit, var atrast uzdevumjoslā. Korporācija Microsoft šeit ir centrējusi programmu ikonas, iztīrījusi teknes apgabalu un iekļāvusi jaunu pogu Sākt un izvēlni.

Šī atjauninātā izvēlne Sākt ir vienkāršota versija tam, kas pašlaik pastāv sistēmā Windows 10 bez Live Tiles. Tas ietver piespraustas programmas, jaunākos failus un iespēju ātri izslēgt vai restartēt Windows11 ierīces. Tas patiešām ir daudz vienkāršāks nekā tas, kas pašlaik pastāv sistēmā Windows 10.

Ja nevēlaties, lai programmu ikonas un izvēlne Sākt būtu centrētas, ir pieejama opcija pārvietot tās atpakaļ uz kreiso pusi. Kopā ar tumšo režīmu, kas arī ir pieejams, Windows11 sāk izskatīties pēc smalkākas Windows 10 versijas nekā kaut kas krasi jauns.

Windows 11 izvēlni Sākt var pārvietot pa kreisi.

Microsoft izmanto arī noapaļotus stūrus visā Windows 11. Tie ir redzami konteksta izvēlnēs, kā arī ap programmām un failu pārlūku. Pati izvēlne Sākt ietver arī noapaļotus stūrus. Šī joprojām ir agrīna Windows11 versija, kas ir noplūdusi, tāpēc ne viss vēl ir iekļauts.

Tiek gaidīts, ka sistēmā Windows11 tiks veiktas izmaiņas iebūvētajās lietotnēs, taču lielākā daļa no tām vēl nav pieejamas. Liela daļa operētājsistēmas tomēr ir pabeigta.

Izņemot jaunās interfeisa līmeņa izmaiņas, Windows11, šķiet, ir jaunas skaņas. Būs arī jaunināta vairākuzdevumu pieredze, izmantojot jaunas dalītā skata opcijas. Turklāt Windows11, šķiet, piedāvā uzlabotu Microsoft veikalu.

Microsoft uzlabo arī Xbox pieredzi operētājsistēmā Windows 11. Jaunā Xbox aplikācija tagad ir integrēta sistēmā Windows 11, piedāvājot ātru piekļuvi Xbox Game Pass spēlēm, Xbox tīkla sociālajām daļām un Xbox veikalam. Xbox spēļu josla un Windows spēļu režīms ir tādi paši kā Windows 10.

Pamatojoties uz noplūdēm, šķiet, ka Windows11 ne pārāk atšķiras no Windows 10. Tam joprojām ir tāds pats iekārtojums, pie kā mēs visi esam pieraduši, bet ar svaigāku krāsas skatījumu. Piemēram, pagājušajā gadā uzņemtais attēls liecina, ka Microsoft var pievienot akumulatora lietošanas grafiku Windows iestatījumu programmai, lai palīdzētu klēpjdatoriem un planšetdatoru lietotājiem palikt virs sava uzlādes līmeņa.