Datu regula tavu kontu varētu papildināt par smuku summu

Jau iepriekšējā rakstā vēstījām par Facebook neseno ķibeli. Kļūme vienā opcijām radīja datu noplūdi no 50 miljonu klientu profiliem. Šī kļūme radusies procesā, kas paredz citu lietotāju profilu aplūkošanu. Hakeri ieguva datus par cilvēka vārdu, uzvārdu, dzimumu un dzīvesvietu. Par dzīvesvietu dati iegūti gadījumā, ja lietotājs pats to ir norādījis. Ja esi starp cietušajiem, tad ir iespēja nopelnīt. Saistībā ar ES datu regulu, ir iespēja piedzīt labu naudas summu.

Datu regula un Facebook

Saistībā ar datu regulu, iespējams, tu vari vēl nopelnīt. Tā kā 25. maijā ieviesta stingra ES datu regula, pastāv iespēja iegūt kompensāciju. Tagad īpaši stingri tiek skatīti visi gadījumi, kad tiek nopludināti personas dati. Tiek spriests, ja Facebook tiešām iekristu, tad katrs cietušais saņemtu 7800 dolārus. Nav slikti, ne?

Vēlreiz atgādinām, ka hakeri klientu privātajām ziņām un nedod dievs maksājumu informācijai nav tikuši klāt.

Ja tev izdotos pierādīt, ka nopludinātie dati tevi ietekmējuši, tad lasi tālāk. Tad kompensācijas apjoms varētu pieaugt. Turklāt vairākas reizes. Tiek runāts, ka šī datu noplūde Facebook izmaksās ap 4 miljardiem dolāru.

Būtībā Facebook tagad ir kā zem lupas. Pilnīgi šķiet, ka kāds tā vien grib iegāzt Facebook. Varbūt kāds vēlas dibināt jaunu sociālo tīklu? Joks, protams.

Labi, ka hakeri vismaz nav ķērušies klāt Instagram un Whats App. Tie tomēr ar Facebook saistītie uzņēmumi. Gadījumā, ja kaut kādas nelietības varētu skart Whats App, tad tas varētu aiziet ļoti nopietni.

Ieteikums

Aicinām ielūkoties sava Facebook profila drošības sadaļā. Tur varat aplūkot no kādām ierīcēm esat ielogojies. Gadījumā, ja redzat dīvainas ierīces, tad labāk izlogojaties no visām ierīcēm. Starp citu šī ir arī laba iespēja, ja esat aizmirsis izlogoties no darba datora vai citur. Vienkārši ejiet uz drošības uzstādījumiem. Un izlogojaties no konkrētās ierīces vai citām.

Turpmāk savā blogā vēstīsim par dažādiem tehnoloģiju nozares jaunumiem. Tie būs jaunumi gan par jaunākajiem iphone modeļiem, gan citām ierīcēm, gan sociālajiem tīkliem. Seko līdzi un uzzini aktuālos jaunumus!